Komody wracają do modnych domów. Zdaniem dekoratorów wnętrz mają one być możliwie najbardziej funkcjonalne, dlatego współcześni projektanci koncentrują się przede wszystkim na naśladowaniu użytkowego stylu skandynawskiego. Meble skandynawskie utrzymane są zazwyczaj w jasnych, stonowanych kolorach, co sprawia że rozjaśniają wizualnie pomieszczenia. szczególnie w ciemnych przedpokojach jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Komoda w przedpokoju

Funkcjonalna komoda w stylu skandynawskim idealnie nadaje się do przedpokoju, o ile jest on na tyle obszerny, bu pomieścić taki mebel. Można w niej trzymać rzeczy potrzebne do wyjścia, takie jak rękawiczki, czapki, szaliki czy apaszki. Nadaje się również do tego by ustawić na niej lustro lub kłaść rzeczy, które powinniśmy mieć pod ręką przy wyjściu z domu. Do takiego wykorzystania świetnie nadają się modele takie jak Bess czy Elise.

Komoda w salonie

Wybierając skandynawskie meble do salonu należy kierować się zarówno funkcjonalnością jak i wyglądem. Dobrym wyborem dla bardziej klasycznego wnętrza mogą być modele z serii Skagen lub Bergen. Tymczasem do nowoczesnego salonu bez wątpienia pasowałaby komoda z szufladami w stylu prezentowanym przez modele Dormi lub Oslo.

Komoda w salonie może stać się bardzo ważnym meblem również dlatego, że można na niej ustawić ciekawe rzeczy, np. pamiątki rodzinne, zdjęcia lub własną kolekcję bibelotów. W przypadku gdy chcielibyśmy wykorzystywać komodę np. do przechowywania wykorzystywanej od święta zastawy stołowej, dobrze sprawdzi się model z półką i przeszklonymi drzwiczkami, taki jak proponuje nam duńska firma Ib Laursen.