Meblowanie mieszkania to nie lada wyzwanie. trzeba dobrać je pod względem funkcjonalności, kolorystyki, rozmiarów i dostosować do istniejącej aranżacji. Sofa to jeden z istotniejszych mebli w naszych mieszkaniach. Jej funkcje zależą od pomieszczenia, w którym ma stanąć. To tez będzie determinować jej wybór. Na rynku jest bardzo duży wybór sof nie tylko pod względem kolorystycznym, ale także funkcji. Warto więc poświęcić trochę czasu i wybrać tą najbardziej nam odpowiadającą.


Jak wybrać wygodną w użytkowaniu sofę

W salonie sofa pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną, służy także do oglądania telewizji, czytania ulubionej lektury. Z reguły w salonie dysponujemy też dużą powierzchnią, dlatego do salonu możemy kupić dużą sofę, z głębokim miejscem do siedzenia i dodatkowymi poduszkami bocznymi. Jeżeli ma ona służyć jako awaryjne spanie dla gości to lepiej wybrać sofę rozkładaną.

Sofy do sypialni lub pokoju dziecinnego służą przede wszystkim do spania. Dokonując wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na dwa elementy:
- sposób rozkładania,
- ilość miejsca, którą zajmuje po rozłożeniu.

Komfort przede wszystkim

Łatwość rozkładania i składania jest niezwykle istotna ponieważ czynności te będziemy wykonywać dwa razy dziennie. ważne jest także, by po rozłożeniu pozostawała odpowiednia ilość miejsca do swobodnego poruszania się. Bardzo dobrym rozwiązaniem do sypialni i pokoju dziecięcego jest sofa z funkcją spania i pojemnikiem na pościel. Dzięki temu nie potrzebujemy już odrębnej komody lub specjalnego miejsca w szafie. warto też zwrócić uwagę na sposób wysuwania pojemnika. Najlepiej, by był wysuwany na kółkach, dzięki temu pościel łatwo będzie w nim umieszczać i wyciągać.