Stoły - Urządzenie jadalni jest niezwykle istotne. Tu spożywamy większość posiłków, tu także przyjmujemy gości. Meble powinny być funkcjonalne, ale także estetyczne. Urządzenie jadalni w dużej mierze uzależnione jest od jej powierzchni oraz od tego czy pełni równocześnie rolę salonu. Najważniejszym meblem w jadalni jest oczywiście stół i krzesła. Dopasowane powinny być do ilości domowników i ewentualnych gości.


Odpowiedni stół do jadalni

Wybierając stół do jadalni powinniśmy pamiętać, że stół prostokątny wymaga więcej miejsca do jego obsługi. Musimy przecież omijać jego ostre rogi. Okrągły stół zajmuje mniej miejsca. jeżeli jadalnia nie służy do codziennego użytku to możemy umieścić w niej duży stół, a mały stół zakupić do kuchni.

Stoły rozkładane

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest stół rozkładany. Nie zajmuje dużo miejsca, a w razie konieczności można go rozłożyć. W dostępnych na rynku stołach stosowane są różne metody rozkładania. Dodatkowa powierzchnia może być umieszczone z boku lub wyciągane ze środka. Ważne, by rozkładanie nie sprawiało kłopotu. Stół w jadalni nie musi spełniać specjalnych warunków, równie dobrze w tej roli sprawdzi się rozkładany stół kuchenny o odpowiednich wymiarach.

Stoły drewniane

Kolejną sprawą jest wybór materiału, z którego zrobiony jest stół. I tu też możliwości jest wiele. Od klasycznych stołów z drewna po nowoczesne stoły z kamienia lub stoły szklane. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są stoły drewniane. Kupić można je w przystępnej cenie, są stabilne i trwałe. meble drewniane pasują do każdej aranżacji wnętrza.