Styl skandynawski w ostatnim czasie podbił serca Polaków. To styl minimalistyczny, pozornie bardzo prosty, cechujący się połączeniem naturalnych barw, prostoty i funkcjonalności. Sekretem jest wyczucie w dobieraniu kolorów i łączeniu wzorów. Meble pasujące do aranżacji w stylu skandynawskim powinny być drewniane, proste. Taki też warto wybrać stół.

Stoły drewniane do aranżacji w stylu skandynawskim

Najczęściej do wnętrz w stylu skandynawskim wybierany jest duży, drewniany stół z wysokiej jakości drewna, lakierowany jedynie bezbarwnym środkiem. Taki stół powinien stać w centralnym miejscu kuchni, odpowiednio wyeksponowany, nieprzykryty obrusem, tak, aby widoczna była piękna struktura drewna. Do aranżacji skandynawskich czasem również wykorzystuje się meble w odcieniach bieli. Możemy wybrać na przykład stół z dużym blatem lub rozsuwany, który pozwala nam zaoszczędzić miejsce.

Piękno i funkcjonalność

Stół w stylu skandynawskim zakupiony w sklepie Mebelio.pl to mebel, który posłuży nam przez lata. Wykonany z wysokiej jakości drewna lub płyt MDF, jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia. Jego pielęgnacja nie wymaga również skomplikowanych zabiegów. Dzięki minimalistycznemu, prostemu a jednocześnie ciekawemu designowi stoły te nadają się nie tylko do aranżacji skandynawskich. Są to meble bardzo uniwersalne i z pewnością łatwo dopasować je do innych elementów wystroju wnętrza. Nie musimy się więc obawiać, że przestaną pasować, gdy w przyszłości zrobimy remont czy wymienimy część mebli.