Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Jak stworzyć świąteczną atmosferę w sypialni

15 grudnia 2023 w sypialni

Wiele osób przez cały rok czeka na święta Bożego Narodzenia. Grudzień jest wyjątkowym okresem, pełnym przygotowań i tworzenia niepowtarzalnej atmosfery w domu. Przygotowując się do świąt, koniecznie należy udekorować sypialnię. Jakie pomysły i inspiracje warto wykorzystać, aby wprowadzić do tego pomieszczenia magię i ciepło?

Klimatyczne oświetlenie kluczem do sukcesu!

Czas świąt Bożego Narodzenia powinien charakteryzować się atmosferą ciepła, spokoju i magii. W osiągnięciu takiego efektu pomocne są wszelkie rodzaje różnorodnych światełek. Już na początku grudnia można w sypialni porozwieszać lampki choinkowe – wbrew pozorom, wcale nie służą one jedynie do dekorowania drzewka! Doskonale wyglądają chociażby na oknie.

Klimat łatwo wykreować także przy pomocy lampionów. Na stoliku nocnym nie może zabraknąć sezonowych świeczek – najlepiej o zapachu piernikowym. Aromaty pomarańczy, cynamonu czy choinki również sprawdzą się doskonale.

Tekstylia – czym się kierować podczas ich wyboru?

Dekorowanie sypialni nieodłącznie wiąże się z wyborem świątecznych tekstyliów. Poznaj nasze pomysły i inspiracje dotyczące wykorzystania popularnych elementów dekoracyjnych!

  • Koce i narzuty – grudzień to czas, w którym w każdej sypialni standardowe koce powinny zostać zastąpione egzemplarzami przyozdobionymi świątecznymi motywami. Bałwanki, renifery i świąteczne drzewka to podstawa w każdym łóżku!
  • Świąteczne poduszki – w święta nawet osoby, które nie lubią kłaść dużych ilości poduszek dekoracyjnych w swoim łóżku, powinny się na to zdecydować. Nic nie jest w stanie stworzyć tak przytulnego i domowego nastroju, jak puszyste poduszki z rogami renifera!
  • Jaką pościel wybrać? – sypialnia to miejsce przeznaczone do relaksu i wypoczynku. Aby sen również odbywał się w atmosferze przepełnionej świątecznymi motywami, warto wybrać bawełnianą pościel ozdobioną gwiazdkowymi motywami.
  • Bieżniki i obrusy – klimatu całej aranżacji mogą dodać obrusy i bieżniki w świątecznej kolorystyce – czerwień i ciemna zieleń sprawdzą się doskonale.

Nie tylko design, ale również wygoda

Dekorując sypialnię na święta należy mieć na uwadze to, że powinna ona cały czas pozostać funkcjonalna. Jest bowiem jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu! Świąteczne poduszki powinny pełnić jedynie funkcję dekoracyjną – w nocy nadal powinno się spać na dobrze dopasowanym modelu ergonomicznym. Prześcieradło w renifery ma tylko ozdabiać wygodny materac, dopasowany do potrzeb osoby śpiącej w łóżku. Z kolei koce i narzuty nie zastąpią lekkiej i przewiewnej kołdry.

Sypialnia w świątecznym klimacie kreuje w domu niepowtarzalną, zimową atmosferę. Warto udekorować ją z myślą o nadchodzących świętach, a w stworzeniu niepowtarzalnej aranżacji najbardziej pomocne okażą się z pewnością tekstylia i ciekawe światełka.
 
 Artykuł sponsorowany

Redakcja mebelio.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie pasja do inspirujących projektów spotyka się z praktyczną wiedzą na temat budownictwa, ogrodu, wnętrz oraz sztuki DIY! Jesteśmy miejscem, gdzie marzenia o wymarzonym domu i ogrodzie stają się rzeczywistością, dzięki kreatywności, inspiracji i solidnej dawce praktycznych wskazówek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesne łóżko
rodzaj materaców
materac

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac